Frissen Vasból

2021.10.24. 20:32

Zalaegerszegen nyert váratlanul nagy csatát a Falco KC – fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában a Falco KC a ZTE vendégeként nyert nagy csatát – egyetlen egy ponttal győzött (95-96).

Fotó: Umberto Pezzetta

A címvédő, veretlen Falco a kötelező győzelemért lépett pályára. Igaz, fáradtabb volt ellenfelénél, szerdán Bajnokok Ligája-meccset játszott, és nyert Lettországban, Rigában. A ZTE két győzelemmel, négy vereséggel várta a meccset.

A hazaiaktól Guyton rögtön két triplával nyitott. Aztán a Falco állva hagyta ellenfelét (4. perc: 7-16) – Somogyi és Benke termelte a pontokat. A ZTE rendezte a sorait, szigorúbb védekezésre váltott. Kiegyenlítettebb lett a meccs, csökkent a különbség (7. perc: 17-21). Az etap pedig szoros eredménnyel zárult – nem tudott ellépni a könnyelműen játszó Falco. A folytatásban a Falco nehezen tartotta néhány pontos előnyét (12. perc: 28-32). A ZTE remekül dobta a triplákat, ott loholt ellenfele nyomában. A hetedik hazai hármas után – már zalai vezetésnél – kénytelen volt időt kérni a szombathelyi kispad (14. perc: 36-32). Visszatérve a pályára nem változott sokat a játék képe. Kezdett meglépni a ZTE. A Falco szinte csak büntetőből talált gyűrűbe – tiszta dobóhelyzetek maradtak ki. A tizedik hazai hármas után 10 pont fölé növelte előnyét az extázisban játszó házigazda (18. perc: 47-36). Az újabb időkérés valamelyest javított a szombathelyiek játékán – Golomán pontjaival zárkózott a vendég. A szünetben hat pontos hazai előnyt mutatott a tábla (20. perc: 51-45).

Fordulás után Perl triplája ugrasztotta a talpra a 150 Falco-szurkolót. Próbált ritmust váltani a vendég, (22. perc: 53-52). Öldöklő küzdelem bontakozott ki: a ZTE próbálta visszaverni a szombathelyi rohamokat. Keller is elkapta a fonalat. Perl büntetőivel vette át a vezetést a Falco (56-57). Ekkor úgy tűnt, hogy már a vendégek diktálják a tempót (25. perc: 58-61). A ZTE futott az eredmény után, de ezúttal nem jöttek az extra triplák. Ám a Falco korán elérte az öt csapatfaultott, így sorozatban büntetőzött a ZTE. Döntetlen állásról kezdődhetett az utolsó negyed (30. perc: 70-70). 4-0-val jelezte a ZTE, hogy bizony győzni akar. Nagyon kellett Golomán és Perl remek játéka, hogy a Falco meccsben maradjon. Nem bírtak egymással a csapatok (35. perc: 76-76). A ZTE pedig nem adta fel (38. perc: 81-83). Bő fél perccel a vége előtt csak egy ponttal vezetett a Falco (85-86). Időkérés után Váradi kihagyta a triplát, Benke viszont lepattanót szerzett. Perlt faultolták, mindkét büntetőt bedobta (85-88). Maradt 13 másodperc, a ZTE időt kért, majd büntetőzhetett, Parks az elSőt bedobta, a másodikat kihagyta, de lepattanót szerzett Barnett, és közelről nem hibázott (88-88). 9 másodperccel a vége előtt a Falco kért időt. Hiába, következhetett a hosszabbítás.

A ráadást 4-0-val kezdte a Falco. Golomán is elsüllyesztett egy fontos triplát (90-95). A ZTE innen is visszajött a meccsbe, egy pontra zárkózott (95-96). Volt esélye a győzelemre, de Wilson középtávolija nem ért célba. Váratlanul nagy csatát nyert meg a Falco.

Jegyzőkönyv

Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely 95-96 (24-27, 27-18, 19-25, 18-18, 7-8)

Zalaegerszeg, 1600 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Goda L., Horváth Cs.

ZTE: Wilson 18/6, Simon –, Guyton 16/12, Barnett 22/9, Horti 9. Csere: Harris 2, Révész 2, Csuti 4, Bonifert 3/3, Parks 19/6. Edző: Teo Cizmic.

Falco: Somogyi 8/6, Váradi 9, Benke 13/6, Golomán 23/9, Keller 13/3. Csere: Perl 22/3, Kovács B. 2, Barac 4, Clark 2. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-16. 7. p.: 17-21. 12. p.: 28-32. 14. p.: 36-32. 18. p.: 47-36. 20. p.: 51-45. 22. p.: 53-52. 25. p.: 58-61. 30. p.: 70-70. 35. p.: 76-76. 38. p.: 81-83. 40. p. 88-88. 42. p.: 88-92. Kipontozódott: Parks (42.).