Frissen Vasból

2021.11.05. 20:10

Küzdelmes vereség – Az SZKKA az Alba Fehérvár otthonában maradt alul

Az NB I.-es női kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában szoros mérkőzésen maradt alul az SZKKA az Alba Fehérvár otthonában.

20211031 Szombathely Hungast Szombathelyi KKA - Kisvárda Master Good SE NB I. női kézilabda mérkőzés Fotó: Cseh Gábor CSG Vas Népe Képen: #77 GORILSKA LILIIA

Fotó: Cseh Gábor

Alba Fehérvár KC–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 29-28 (15-16). Székesfehérvár, KÖFÉM Sportcsarnok, NB I.-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka M., Hucker R.

Alba Fehérvár: Tóth – Triscsuk 6, Takó 1, Besszer 6, Varga 1, Boldizsár 1, Töpfner 4. Csere: Pijevic, Dányi (kapusok), Ohyama 8, Domokos –, Bardi –, Gerháth 1, Háfra –, Sulyok –, Szarka 1. Vezetőedző: Dvorsek Boris.

SZKKA: Tomasevics – Csire 6, Prkacin 2, Gorilska 7, Pődör R. 4, Stosics 3, Kadlicsek –. Csere: Balog – Horváth 3, Szendrei –, Virág 3, Pődör B. –, Szmolek –, Gheorghe –, Forgács –, Lubianaia –. Vezetőedző: Marosán György.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-3. 13. p.: 6-7. 19. p.: 10-10. 25. p.: 12-13. 34. p.: 15-18. 40. p.: 17-19. 48. p.: 22:22. 55. p.: 27-24.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A találkozó elején hamar a kiállítás sorsára jutott Boldizsár, amit gyorsan kihasznált az SZKKA és Gorilska révén vezetéshez jutott. Hol az egyik, hol a másik háló zörrent, alaposan bekezdtek a csapatok, átérezte mindkét fél a találkozó fontosságát. A nyolcadik percben két góllal (2-4) ment a Szombathely, de a tizenegyedik minutumra ledolgozták hátrányukat a vendégéglátók (5-5). A félidő derekán Töpfner találatával először vezetett az Alba (9-8), és ettől kezdve a házigazda járt egy góllal előrébb, ám az utolsó percben megfordította a meccset az SZKKA. A folytatásban repülőrajtot vett a Marosán-csapat, amely gyorsan berámolt két gólt, így már három volt közte (15-18). Erőt véve magán visszakapaszkodott az Alba és a negyvenhetedik percben ismét a Fehérvárnál volt az előny (22-21). Hatalmas küzdelem zajlott a pályán. Az ötvenötödik percben jött az újabb fordulat: Besszer hatodik találatával először vezetett három góllal a házigazda. Az utolsó percek elképesztő izgalmai közepette visszajött egy gólra az SZKKA, fordítani azonban már nem tudott.