Vas megyei foci

2021.10.24. 19:53

Vas megyei foci: folytatta a menetelést a Király SE – fotók, videó + az összes eredmény

A szombati nemzeti ünnep miatt mind a nyolc mérkőzést vasárnap délután rendezték meg a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban. A 11. bajnoki fordulóban magabiztosan nyert Egyházasrádócon a Celldömölk, Lukácsházan a Haladás- VSE-Zanati SE és Vépen a Sárvár.

Tóth Judit

Fotó: Horváth Balázs

Egyházasrádóci SE–CVSE-Vulkánfürdő 0–4 (0–2).

Egyházasrádóc, 100 néző, vezette: Boda Gy.

Egyházasrádóc: Vas – Kenesei (Péter), Szendrődi, Vilics, Molnár L., Molnár I., Németh K. (Farkas P.), Mészáros, Molnár G., Krajczár, Halász. Edző: Simon Attila

CVSE: Osvald (Hujbert) – MARSAI, Enyingi, Szuh, Szabó R., Tóth D., Gorácz, Keszei T. (Bárdossy), Horváth E., Gábor (Szabó K.), Keszei R. Edző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Marsai (2), Szabó R., Tóth D.

A jó erőkből álló és jobban játszó vendég celliek megérdemelten nyertek az Egyházasrádóc otthonában.

Schott Lukácsháza SE–Haladás VSE – Zanati SE 0–7 (0–3)

Lukácsháza, 100 néző, v.: Bedi T.

Lukácsháza: Bán – Szentkúti (Dan), Vörös (Lévai), Gombás (Németh N.), Takács (Horváth Á.), Lengyel, Németh Cs., Osztrosits, Pungor, dr. László, Bősze. Edző: Sántha Szilárd

Haladás-Zanat: Luisser (Kántor) – Buzás, Varga Cs., Perger, Pap (Szakály), Ferencz (Baumgartner), Szenczi, Iván, Péter, Szőts (Machinek), Nagy B. Edző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Pap (3), Iván, Perger, Ferencz, Nagy B.

A tartalékos Lukácsháza az első félidőben 25 percig egyenrangú ellenfele volt a Haladás-Zanat csapatának. A vendégek mezőnyben jól járatták a labdát, előnyhöz is jutottak. Nem sokkal ezután a hazaiak Németh Csaba révén egy reményteli akciót vezettek, de csak a kapufáig jutottak. A vendégcsapat azonban újabb gólt szerzett. Ezután a Lukácsháza lélekben feladta a találkozót. A második félidőben egyértelműen a zanati egység akarata érvényesült, amely ilyen arányban is megérdemelten nyert idegenben.

Répcelaki SE-Sport36–Rábapatyi KSK 1–1 (1–0).

Répcelak, 150 néző, v.: Sebesi P.

Répcelak: Tóth J. – Tóth D., Palkó (Markó), De Paula, Verasztó, Joó (Németh B.), Sipos, Horváth T., Rácz, Havasi, Prystupa (Ódor). Edző: Balassa Péter

Rábapaty: Király – Csonka, Horváth K., Dugovics, Tóth M., Szabó A., Csupor, Németh Z. (Fehér), Nardai, Kovács T., Horváth R. (Németh G.). Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Verasztó, ill. Németh G.

Folytatódott a Répcelak hullámzó teljesítménye. A találkozó hazai mezőnyfölénnyel kezdődött, egy középre adott labdából De Paula Alex veszélyeztetett. Ezután is a házigazda irányította a játékot, de összességében mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A félidő hajrájában egy gyors kontratámadásból jutott előnyhöz a házigazda. A második félidőben sem változott a játék képe, megmaradt a Répcelak fölénye, de a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Mindkét oldalon sok hiba jellemezte a játékot. A vendégcsapat szabadrúgásból tudott egalizálni. Ezután kiegyenlítettebbé vált a játék, mindkét fél szerette volna a maga javára billenteni a mérkőzést, ez azonban egyik csapatnak sem sikerült a sok hiba miatt.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE–Szentgotthárdi VSE 3–1 (2–0).

Táplánszentkereszt, 100 néző, v.: Kondor T.

Táplán: Gyécsek – Manganelli, Gyurcsányi (Fürdős), VIDÁK, Németh B., POLYÁK, Huszár, Polgár, Gombos (Jantos), HORVÁTH A., Mikovics. Edző: Borbás János

Szentgotthárd: Kapui – László, Kovács T., Nyári, Nagy O., Dancsecz, Gécsek, Korpics, Sipos G., Sipos B., Gyécsek. Edző: Crnko Bogdan

Gólszerzők: Vidák (2), Németh B., ill. Kovács T.

Kiállítva: Nyári (90., Szentgotthárdi VSE).

A tápláni csapat több tagja is sérülten vállalta a játékot, és még ha egy kicsit mérsékeltebb teljesítményt is nyújtott a házigazda, így magabiztosan tartotta otthon a három pontot.

Jánosháza VSE–Körmendi Football Club 3–2 (2–0).

Jánosháza, 100 néző, v.: Árpád A.

Jánosháza: Pethő – Bognár (Benkő), Virág, Kecskés, Szabó L., Laczi, KISS Á., BÜKI, Szabó T. (Székács), Nagy B., BALÁZSI. Edző: Vágusz Arnold

Körmend: Balogh – Zsoldos (Bita), Lakosi, Buti (Németh B.), Köntés (Török), Sály, Majtényi, László, Horváth N., Sipos, Tompa (Majczán). Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Kiss Á., Büki, Kecskés, ill. Sipos (2).

Kiállítva: Kecskés (22.), ill. Horváth N. (22.).

Az első félidőben a hazaiak megérdemelten szerezték meg a vezetést, a második félidőben azonban ledolgozta kétgólos hátrányát a Körmend. A Jánosháza az utolsó pillanatban tudta elmozdítani az eredményt egálról, ez végső győzelmet is jelentett a házigazdának.

Vép VSE–Sárvár FC 0–4 (0–2).

Vép, 250 néző, v.: Szabó III. Z.

Vép: Bezdi B. – Németh Á., Varga O., Szalai (Auer), Beke, Balikó, Illés (Török), Bezdi Sz., Czeglédi, Takács M., Dala. Edző: Simon Miklós

Sárvár: Viganó – Kovács Bá. (Szakos), Horváth A., Ódor, Fider (Vass), Tokaji (Takács), Potyi, Kovács Be., Tóth L. (Czöndör), Szemes, Csákvári. Edző: Haraszti Zsolt

Gólszerzők: Ódor (2), Szemes, Tokaji.

Kiállítva: Czeglédi (55., Vép VSE).

A rangadónak ígérkező találkozón a vendégek léptek fel kezdeményezőbben, szervezetten, gyorsan és taktikusan játszva már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. A szünet után támadóbb felfogásban játszott a Vép, veszélyeztett is a sárvári kapu előtt, de egy kontra után majd egy távoli lövésből újabb két gól jegyeztetett a vendégcsapat, ezzel magabiztosan és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Kőszegi Lóránt FC–Vasvár VSE 1–1 (0–1).

Kőszeg, 150 néző, v.: Bagoly G.

Kőszeg: Németh M. – Lintner, Kovács D., FEHÉR A., RÁKHELY, Németh O., Réti (Csák), NÉMETH A., Toldi (Keresztes), Kiss B. (Laki Hegyi), Fehér D. Edző: Őri Gábor

Vasvár: Tóth K. – Bíró, Varga A., Berta, Vincze, Fülöp (Elekes), Dávid, Réfi, Pálla, Czövek, Schermann. Edző: Ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Fehér D., ill. Fülöp.

A nagy tét rányomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára. Folyamatos játék nem alakult ki egyik oldalon sem. Az első félidőben egy védelmi megingást kihasznált a vendég Vasvár. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Kőszeg. A nagy akarásnak viszont nyögés volt a vége. Komolyabb lehetőség nélkül zajlott a mérkőzés. Az utolsó percben jogosan megítélt büntetővel pontot mentett a hazai csapat a fegyelmezetten játszó Vasvár ellen.

Király SE–Büki TK 2–1 (0–1).

Szombathely, 80 néző, v.: Bíró O.

Király: Horváth A. – SZALAY, Auer, Subicz, Kudron (Kondákor), Reseterits, Fábián (Vargyas), Devecseri, Halmosi, Németh D. (Németh G.), Schimmer. Edző: Hegyi László

Bük: Kamondi (Gábriel) – Czingráber (Mercs), Czirók, Wágner (Kossuth, Plenár), Németh G., Csonka, Schimmer, Horváth Á., Komálovics, Németh Z., Taródi. Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Kudron, Halmosi, ill. Czingráber.

Egy jól felkészült Bük ellen lépett pályára a Király SE. A vendégek egy szöglet utáni kavarodásból szereztek vezetést. A hazai csapat innentől idegesen, kapkodva játszott egészen a szünetig. A második félidőben a vendégek jó kontrákat vezettek, viszont a kapu előtt veszélytelenek voltak. A házigazda erősségét mutatja, hogy 0-1 után is meg tudta fordítani a mérkőzést.